GOTS

GOTS Biobavlnka logo

 

 

Čo je to vlastne ten GOTS textilný certifikát? :)

 

GOTS znamená Global Organic Textile Standard a ide o najprísnejšiu a najuznávanejšiu medzinárodnú biotextilnú certifikáciu.

Je uznavaný ako popredná svetová norma pre spracovanie textílií vyrobených z organických vlákien, vrátane ekologických a sociálnych kritérií.

 

Certifikát garantuje splnenie najvyšších etických (fair trade) aj ekologických požiadaviek od semienka (zberu suroviny), cez proces spracovania, až po označenie a distribúciu výsledného produktu s cieľom poskytnúť vierohodnú a pravdivú informáciu konečnému spotrebiteľovi.

Spracovatelia a výrobcovia textilu tak majú umožnené vyvážať svoje organické látky a odevy s jedným certifikátom, ktorý je uznávaný na všetkých hlavných trhoch.

 

GOTS certifikácia zaisťuje ekologickú čistotu výroby, ale aj konečného výrobku, čím chráni nielen životné prostredie, ale aj zdravie ľudí zamestnaných vo výrobe a v neposlednom rade aj užívateľov produktov (biopriadzí, biotextilu).

V rámci GOTS certifikátu sú podrobne spracované aj požiadavky na bezpečné, ale aj dôstojné pracovné podmienky pre svojich zamestnancov.

  

Biobavlnka_sk_

 

Biopriadze s certifikátom GOTS :)

 

biobavlnka mini  certifikát zaisťuje ekologickú i etickú čistotu výroby i konečného výrobku 

 biobavlnka mini  priadze s certifikátom GOTS spĺňajú najvyššie ekologické požiadavky na ich výrobu

biobavlnka mini  nesmú obsahovať toxické ťažké kovy, formaldehyd, aromatické rozpúštadlá, geneticky upravené organizmy

biobavlnka mini  nesmú obsahovať ani azofarbivá, ktoré uvoľňujú karcinogénne aminové zlúčeniny

 

Výrobca týchto priadzí musí ďalej spĺňať prísne enviromentálne podmienky a mať zavedené schválené postupy pre minimalizáciu odpadu.

 

Viac informácií nájdeš na oficiálnej stránke GOTS.